fbpx

İlkçağdan Günümüze Sanat Tarihi Seminerleri

Sanata ne kadar yakınsak o kadar insanlığımıza da yakınız.
Tarih boyunca insana yakın duran eserlerin hala bizde iz bıraktığı yadsınamaz bir gerçek. Çanlar Kimin İçin Çalıyor kitabıyla İspanya iç savaşına, Picasso’nun Guernica’sı ile Nazi Almanya’sının bombalarına, Çalışkuşu ile yakın Cumhuriyet’in ilk döneminde Anadolu’ya bakma şansına eriştik. İşte sanat böyledir, tarih kitaplarının arasından açtığı boşlukla sizi insana yaklaştırır, artık mekanik değildir hiçbir şey.
Yeni sezonda Arşo Kasbaryan ile gerçekleşecek İlkçağdan Günümüze Sanat Tarihi Seminerlerinde siz de dünyaya, yaşamımıza bir de böyle, daha insanca bakacaksınız.
Dünya tarihinde büyük acılar yaşansa da ‘’insan’’ her zaman sanatla güzel bir iz bırakmış, acıların ortasında çiçek açtırmıştır.
Ekim ayında açılacak sınıf için şimdiden yerinizi ayırtmayı unutmayın.

Tarih

Nis 13 2021

Zaman

11:00 - 13:00

Local Time

  • Timezone: America/Los_Angeles
  • Date: Nis 13 2021
  • Time: 01:00 - 03:00
Umay BSYM

Mekan

Umay BSYM
Suadiye, Büyükhanlı Konutları, B2 Blok D:20, 34740 Kadıköy/İstanbul
Arşo Kasbaryan

Eğitmen

Arşo Kasbaryan
Telefon
0553 952 39 40
E-Posta
[email protected]

İlk orta ve lise öğrenimini sırasıyla Pappillon Fransız İlkokulu, Sakız Ağacı Katolik Ortaokulu ve Esayan Lise`sinde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü, Türk Sanatı, Bizans ve Avrupa Sanatları Kürsüsünden mezun oldu. Aynı dönemlerde, Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver atölyesinde minyatür ve tezhip eğitimi gördü. Lisansını Topkapı Sarayı Kütüphanesinde minyatürlü yazmaları inceleyerek hazırladı. 122 no`lu yazmayı lisans tezi olarak inceledi. İngilizce, Fransızca ve Ermenice dillerini konuşan sanatçı, çalışmalarını özel atölyesinde resim ve heykel alanında sürdürmektedir. 2009 yılında Salzburg Sanat Akademisi'nde Judy Fox ile 2 aylık heykel Workshop'una katılmış olup başarı sertifikası almıştır. Işık Üniversitesi'nde Eleştiri Kuramları üzerine master yapmaktadır. Meriç Hızal yönetiminde 'Üç Boyutlu Biçimde Uçma Algısı' adı altında tezini hazırlamaktadır. Ayrıca 1990`dan beri çeşitli galeri ve sanat kurumlarında genel sanat tarihi, sanat felsefesi ve çağdaş sanat hakkında eğitim vermektedir. Ödüller 1995 "Rivert Art 95" Mitoloji Dalında Birincilik, Nice

Next Occurrence

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir